aidpol.com | Dadaab 2011
15914
post-template-default,single,single-post,postid-15914,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Dadaab 2011

Dadaab 2011

28. listopada nasze produkty zostały wysłane do obozu uchodźców somalijskich w Dadaab (Kenia) w ramach uczestnictwa w projekcie „Pomoc humanitarna dla uchodźców somalijskich dotkniętych klęską głodową – zakup, transport i dystrybucja zestawów do gotowania i podgrzewania posiłków wraz zapasem paliwa w tabletkach w obozie dla uchodźców Dadaab w Kenii”.
Blisko 11 ton zestawów oraz dodatkowego paliwa w tabletkach zostało przetransportowanych do północnej Kenii i rozdanych wśród uchodźców somalijskich w Dadaab, zapewniając im w ten sposób dostęp do źródeł paliwa kuchennego. Ponad 4800 rodzin otrzymało dzięki temu możliwość przygotowania ciepłego posiłku bez konieczności wielogodzinnego poszukiwania drewna opałowego
i naruszania lokalnych zasobów naturalnych wokół obozu. Ilość drzew ocalonych w ten sposób przed wycięciem jest porównywalna z ilością 800-900 ton drewna opałowego.

Projekt przeprowadzony został przez Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej we współpracy z Fundacją dla Somalii i partnerem lokalnym projektu. Otrzymał współfinansowanie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Obejrzyj galerię zdjęć.